Ihahaškola ‐ více s koníky
** UPOZORNĚNÍ – letos tento tábor nepořádáme. **
Patnáctidenní koňokurz pro ty, kdo to s koníky a životem s nimi myslí vážněji, neboť ihahaškoláci kolem koní tráví významnou část dne. Je vhodný i pro děti, které koně milují, ale bojí se jich.
Ihahaškola tématicky vychází z našich úspěšných kurzů pro porozumění koním a soužití s nimi „Ahoj koníčku“ a „Můj kamarád kůň“, které organizujeme již bezmála dvacet let.
Absolvent získává základní praktické znalosti a dovednosti, které může využívat nejen pro komunikaci s koňmi, ale i jinými zvířecími kamarády. Na získané zkušenosti může navázat dalším vzděláváním v kterémkoliv jezdeckém klubu či oddíle.
Kompletní kurz se skládá ze tří jarních výukových víkendů (vždy jednou měsíčně v březnu, dubnu a květnu, od pátečního večera do nedělního odpoledne, s plným zabezpečením) a srpnového 9-denního soustředění táborového typu.
Je možné se přihlásit pouze na letní soustředění, ale musíte počítat s tím, že zkušenější „jarňáci“ budou mít značný náskok ve vědomostech i zkušenostech (ale žádný strach, budou vychovaní a nebudou se povyšovat).
Ihahaškoláci
Do Ihahaškoly se mohou přihlásit holky a kluci od 10 do 16 let. Nemusí umět jezdit na koni, ale už by o koních měli dost vědět a určitě by se o ně měli aktivně zajímat.
Přijetí mladších a starších zájemců je možné po dohodě s hlavní vedoucí, tel. 608222133.
Maximální počet ihahaškoláků činí 12 osob.
Zdravotní stav
Podmínkou účasti je dobrý zdravotní stav, neboť ihahaškolní program je fyzicky poměrně náročný. Alergie apod. lehčí omezení s námi konzultujte, stejně jako ev. tělesné či jiné postižení dítěte – společně zvážíme, co je a není možné.
Program
Program kurzu zahrnuje kromě koníků a obsáhlé činnosti kolem nich i doplňkové tábornické aktivity, na kterých se společně domluvíme na místě – možností tu máme nepřeberně (viz program Ihaháčku). Nechceme o nich rozhodovat předem, protože vše bude záležet na věku, chuti, šikovnosti a umění účastníků.
Dozvíme se odpovědi na spoustu otázek, např.:
- Jak působí zvířátka na životy lidí?
- Jaké je poslání koní?
- V čem a jak jsou koně užiteční?
- Jak mohu komunikovat s koněm a kůň se mnou?
- Co je to řeč těla?
- Co je to koňské zrcadlo?
- Jak funguje empatie a telepatie?
- Proč se člověk a kůň často bojí jeden druhého?
- Proč koně „zlobí“?
- Kdy je kůň týraný a jak mu mohu pomoci?
- Proč koně někdy umírají předčasně?
- Co je to práce ze země a práce na hřbetu?
… a probereme hooodně dalších zajímavých témat.
Vše, co se dozvíme, si vyzkoušíme a ověříme v praxi (samozřejmě kromě týrání a umírání). Denně budeme trávit s koňmi a kolem nich podstatnou část dne.
Co s sebou
Běžné tábornické věci, k nim prosím počítejte s jezdeckou přilbou, jezdeckými botami (úplně v pohodě jsou i levné gumové) a rukavicemi. Chrániče a rajtky nejsou nutné, ale je to na každém účastníku.
Jezdecké vybavení se dá levně sehnat z druhé ruky na velkých inzertních a aukčních serverech (https://www.bazos.cz, https://www.sbazar.cz, https://www.aukro.cz, https://www.ifauna.cz), jen je třeba shánění nenechávat na poslední chvíli a na výhodné nabídky reagovat rychle, „lovců“ levných věcí je nemálo.
Ostatní náležitosti jsou stejné jako na Ihaháčku – spaní ve srubech, chutná strava 5× denně, pitný režim, zdravotnické zabezpečení atd.
Každý Ihahaškolák obdrží vysvědčení o absolvování Ihahaškoly s vyznačenými dovednostmi a dárek.